O mnie

"(…) Artysta bowiem, kiedy tworzy, nie tylko powołuje do życia dzieło, ale poprzez to dzieło jakoś także objawia swoją osobowość. Odnajduje w sztuce nowy wymiar i niezwykły środek wyrażania swojego rozwoju duchowego. (…)"

Jan Paweł II List do artystów 4 kwietnia, 1999r.

moje zdjęcie

Natalia Czarnecka-Diling jest absolwentką Wydziału Malarstwa i Rzeżby Akademii Sztuk Pięknych we Wrocławiu. Dyplom obroniła w 2006 w pracowni Christowa Mandziosa z uzyskując tyt. Magistra sztuki. W tym samym roku otrzymała również uprawnienia pedagogiczne PSPiA KLANZA.

Po studiach przez kilka lat żyła i tworzyła w Irlandii, gdzie prócz licznych wystaw solowych i prowadzenia warsztatów twórczych z młodzieżą była również kierownikiem artystycznym Festiwalu sztuki Polskiej w Limerick POLISH ART. FESTIVAL. Podarowane przez autorkę prace licytowane na aukcji charytatywnej podczas festiwalu Artyści dzieciom niejednokrotnie wspomogły potrzebujące domy dziecka. Artystkę charakteryzuje szerokie spektrum technik w jakich tworzy swoje rzeżby i obrazy. W pracowni łączy kamień, drewno i szkło. Od kilku lat specjalizuje się w technice szkła stapianego - Fusingu. Prace artystki są inspirowane głównie naturą i znajdują odbiorców na całym świecie.

Natalia wyróżniana była licznymi nagrodami a także warsztatami mistrzowskimi obejmującymi malarstwo, rzeźbę, ceramikę oraz fotografię m.in. w Berlinie, Dreźnie, Eisenach, Greifswaldzie, Łebie i Kłodzku.

Wybrane wystawy indywidualne

Wybrane wystawy zbiorowe